2020-01-27 15:31:00• hírek • Bajnai Botond

Szatmári vívó nyerte az Olimpici GP-t

Szilágyi Adrian edző és Panas Cezar

Az elmúlt hétvégén Budapesten rendezték az Olimpici Párbajtőrvívó Gran Prix-t, melyen több ifjú szamári vívó is részt vett. A gyermek kategóriát a szatmári Panas Cezar nyerte meg.

Jó hétvégét zártak a Szatmárnémeti Sport Klub ifjú párbajtőrvívói, a budapesti Olimpici Grand Prix, Kulcsár Győző emlékversenyen.

A legjobb teljesítményt a Csiszár Ferenc, Nagy Lehel, Adrian Pop, Simona Surducan, Adrian Szilagyi edzőötös tanítványai közül Panas Cezar nyújtotta, ő gyermek kategóriában első helyen végzett a 146 sportolót felsorakoztató sorozatban.

A lányok közül, gyermek kategóriában Tomșa Ana 6. helyez zárt, törpici lány korosztályban Illyés Jázmin szintén 6. lett, míg a fiúk közül, serdülő korosztályban, a torna harmadik napján Mézinger Márton 3. helyen végzett.

Bukarestben a lányok is pástra léptek

Ugyanakkor az elmúlt hét második felében Bukarestben az Országos Kadett és Junior Bajnokság során a leányok is pástra léptek.

Craciun Maria kadett korosztályban 16., míg junior korosztályban 15. helyen végzett.

A juniorok között vívott még Kató Zsófia, aki 19 helyen zárt, és Toma Lavinia aki ezúttal csak a 39. helyig jutott el.

A junior csapatversenyben a szatmári lányok 7. helyen végeztek.